82 raste të reja me Covid-19, Cami: Rritet numri i të shtruarve, 11 në terapi intesive

0 255

Ministria e Shëndetësisë, bën me dije se në 24 orët e fundit, janë shënuar edhe 82 raste të reja me Covid-19 dhe fatmirësisht asnjë viktimë. Mirela Cami nga Ministria e Shëndetësisë, tha se situata është e rëndë në spitalin Infektiv. Sipas saj, rastet janë duke u shtuar, ndërsa në spital janë 84 pacientë të shtruar, 11 në terapi intensive dhe 6 të intubuar.

?MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19Mirela CamiMinistria e Shëndetësisë

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Donnerstag, 9. Juli 2020

Leave A Reply

Your email address will not be published.