32-vjeçari vritet me armë zjarri nga qeni i tij

0 65

Gjuetari turk, Ozgur Gevrekoglu, u vra nga qeni i tij kur po gjuante me miqtë e tij në Rrafshnaltën Kizlan në provincën Samsuntas gjatë fundjavës së Falënderimeve. Ndërsa udhëtimi i gjuetisë shkoi pa probleme në fillim, fataliteti ndodhi teksa gjahtari po bënte çantat për t’u larguar.

Gevrekoglu dyshohet se shkoi për të futur qenin e tij në bagazhin e makinës kur putra e tij preku aksidentalisht këmbëzën e armës së mbushur që kishte lënë pas, duke shkaktuar vdekjen e tij. 32-vjeçari u dërgua me urgjencë në Spitalin Shtetëror Alacam, por u konstatua i vdekur pas mbërritjes.

Trupi i tij më vonë u dërgua në kryeqytetin e shtetit Samsuda, ndërsa një hetim për detajet e vdekjes së tij është duke u zhvilluar.

32-vjeçari ndërroi kishte vetëm 10 ditë që ishte bërë baba. Disa media turke pretendojnë se Gevrekoglu u vra dhe justifikimi i qenit ishte vetëm një mbulim, raportoi Neë York Post.

Megjithatë, deri më tani, hetuesit nuk kanë gjetur prova për aktivitet kriminal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.